Leave Your Message
0102
01020304

ШТО ПРАВИМЕ

Прилагодени скали

010203
Скалите
Прилагодени скали

Челични скали во форма на Ц, Четиристрани скали од јазил, Лачни скали, Спирални скали, Скали од легура, Пловечки скали...

Гледај Повеќе

Прилагодена заштитна ограда

Алуминиумска ограда - елегантен и издржлив дизајн Алуминиумска ограда - елегантен и издржлив дизајн
01

Алуминиумска ограда - елегантен и издржлив ...

2024-01-24

Shenzhen Prima Industry Co., Ltd. нуди висококвалитетни алуминиумски огради дизајнирани да ја подобрат безбедноста и естетиката за станбени и комерцијални имоти. Нашите производи од алуминиумски огради се познати по нивната издржливост, слабото одржување и модерниот дизајн, што ги прави идеален избор за широк спектар на апликации. Компанијата користи напредна технологија на производство и строги процеси за контрола на квалитетот за да се осигура дека секој систем на оградата ги исполнува меѓународните стандарди и барањата на клиентите. Со фокус на задоволството на клиентите, Shenzhen Prima Industry Co., Ltd. обезбедува приспособливи решенија, професионална поддршка за инсталација и одлична услуга по продажбата. Без разлика дали барате елегантна и модерна ограда за станбен балкон или робусна и стилска ограда за комерцијален имот, нашите производи од алуминиумски огради нудат совршена комбинација на форма и функција

Гледај Повеќе
Висококвалитетна стаклена ограда без рамка за парапет PRIMA Висококвалитетна стаклена ограда без рамка за парапет PRIMA
02

PRIMA Висококвалитетна парапет без рамка...

2023-12-01

Непојавен материјал : нерѓосувачки челик, железо, цврсти, шупливи, површинска обработка е главно брусење и огледало полски. Тоа е мултифункционален хардверски додаток со многу спецификации: дијаметар со големина 12X25-12X100·16X25-16X100·19X25-19X100·25X25-25X100. Главно се користи за надворешно рекламирање, внатрешна декорација, додатоци за мебел.

Како додаток за сигнализација, застојот генерално се користи за фиксирање на знаци, знаци, табли за водење итн.

Класификација на материјали: железо, алуминиумска легура, бакар, нерѓосувачки челик.

Површинска обработка на железни рекламни нокти: никелово железо, хромирано железо.

Површинска обработка на алуминиумски рекламни нокти: алуминиумска оксидација, алуминиумска галванизација.

Површинска обработка на бакарни рекламни нокти: бакарно хромирање, бакарно позлатено, бакарно обложување брусен никел.

Површинска обработка од нерѓосувачки челик: природна боја од нерѓосувачки челик, четкан од нерѓосувачки челик.

Гледај Повеќе
Стаклена ограда за градба на нова куќа PRIMA Стаклена ограда за градба на нова куќа PRIMA
03

Пошта за изградба на нова куќа ПРИМА Гла...

2023-12-01

Пост стаклената ограда е еден од најпопуларните типови на стаклени огради за станбен проект, комерцијален проект и се користи не само за надворешни, туку и за внатрешни скали или балкон со својот едноставен, но природен дизајн за создавање на естетски звук.

За големината на пост-стаклената ограда, може да се прилагоди врз основа на барањата на клиентите или ситуацијата на работното место. И генерално, висината од 914,4 мм (36 инчи) е стандардна висина за северноамериканските земји како Америка, Канада и Кајман, доколку се користи за надворешно и 1067 мм (42 инчи) е стандардна висина за внатре; стандардната висина за надворешни и внатрешни огради е 1200 mm (47 1/5 инчи) на австралиски, додека е повеќе од 900 mm за внатрешен и 1100-1200 mm за отворен во европските земји и е 1000 mm за внатрешен и надворешен во африканските земји.

Гледај Повеќе
PRIMA Изградба на нова куќа Spigot Стаклена ограда PRIMA Изградба на нова куќа Spigot Стаклена ограда
04

ПРИМА Изградба на нова куќа Спигот Г...

2023-12-01

Стаклената ограда Spigot е еден од најпопуларните типови на стаклени огради за станбен проект, комерцијален проект и се користи не само за надворешни, туку и за внатрешни скали или балкон со својот едноставен, но природен дизајн за создавање естетски звук.

За големината на стаклената ограда, таа може да се прилагоди врз основа на барањата на клиентите или ситуацијата на работното место. И генерално, висината од 914,4 мм (36 инчи) е стандардна висина за северноамериканските земји како Америка, Канада и Кајман, доколку се користи за надворешно и 1067 мм (42 инчи) е стандардна висина за внатре; стандардната висина за надворешни и внатрешни огради е 1200 mm (47 1/5 инчи) на австралиски, додека е повеќе од 900 mm за внатрешен и 1100-1200 mm за отворен во европските земји и е 1000 mm за внатрешен и надворешен во африканските земји.

Гледај Повеќе
010203
гардери
Прилагодена заштитна ограда

ПВЦ заштитна ограда, WPC заштитна ограда, заштитна ограда за стаклена штипка, рекламна заштитна ограда за нокти, заштитна ограда од колона...

Гледај Повеќе

Компаниски проекти

Зошто да не изберете нас

Exclusive Offer: Limited Time - Inquire Now!

For inquiries about our products or pricelist, please leave your email to us and we will be in touch within 24 hours.

Leave Your Message

Нови артикли